Lufthansa

Przewozy pasażerskie są podstawową działalnością Grupy Lufthansa. Ten segment działalności obejmuje linie lotnicze Lufthansa (w tym Lufthansa Regional), Austrian Airlines, SWISS i Germanwings, jak również udziały w Brussels Airlines, JetBlue i SunExpress .

Celem w tym segmencie jest umocnienie pozycji Lufthansy jako wiodącego europejskiego przewoźnika premium oferującego swój seris w globalnej sieci. Lufthansa obsługuje wszystkie główne rejsy do, z i wewnątrz Europy. Aby zrealizować swój cel, Lufthansa opiera swoją strategię rozwoju na trzech filarach."

Po pierwsze, Lufthansa Group stale rozszerza swoją sieć połączeń krótko-i długodystansowych w perspektywie średnioterminowej ze względu na wzrost organiczny. Aby zapewnić efektywność kosztową, rozwój jest osiągany przede wszsytkim z hubu we Frankfurcie, Monachium, Zurychu, Wiedniu i Brukseli.
Lufthansa razem ze SWISS, Austrian i Brussels Airlines obsługuje dziennie loty do ponad 274 miast w 104 krajach na czterech kontynentach.

Po drugie, Lufthansa rozszerza współpracę z partnerami.
Star Alliance, przede wszystkim odgrywa główną rolę w otwarciu nowych rynków. 26 linii członkowskich w grupie Star Alliance obsługują obecnie w sumie 1077 miejsc w 175 krajach. Star Alliance jeszcze bardziej wzmocni swoją pozycję na całym świecie,przyjmując do sojuszu linie TAM, Aegean Aielines oraz Air India.
Linie lotnicze w Grupa Lufthansa rozszerzyły swoją działalność w oparciu o podpisane umowy dwustronne z innymi przewoźnikami.

Wreszcie, Grupa Lufthansa aktywnie uczestniczy w procesie konsolidacji branży lotniczej w Europie,
zwiększając swój udział w kapitale innych linii lotniczych takich jak Brussels Airlines lub przejęcia innych linii lotniczych, np. Austrian Airlines - w przypadkach gdy jest to uzasadnione ekonomicznie i strategicznie. W związku z tym Grupa Lufthansa rozwija wielomarkowy/wielohubowy system.

www.lufthansa.com