Přeprava zvířat

Cestujete s Vaším domácím mazlíčkem?

Věnujte, prosím, pozornost důležitým  směrnicím pro spokojenou existenci zvířat a právním předpisům a ujistěte se, že máte s sebou všechny potřebné dokumenty!

Předběžná informace po telefonu

Oznamte nám, prosím, v průběhu rezervace, že si přejete cestovat se svým mazlíčkem. Prověříme, zda cestovní náležitosti odpovídají našim podmínkám přepravy a pokud možno co nejdříve se s Vámi spojíme.
Informujte nás předem na tel.:  +43 (0)5 1766 1000

Malí psi a kočky na palubě letadla

Malá kočka nebo pes mohou být přepravováni na palubě letadla, pokud jsou umístěni v bezpečné a utěsněné přepravce. Součet váhy přepravky a zvířete nesmí být vyšší než 8 kg a rozměry přepravky nesmí přesáhnout 55x40x23 cm pro její snadné umístění pod sedadlo. Přineste si, prosím, Vaši vlastní přepravku!

Větší zvířata v prostoru pro cargo 

Zvítřata, která nemohou být přepravována na palubě, jsou transportována ve vyhřívaném a klimatizovaném prostoru pro cargo. Přineste, prosím, Vaši vlastní přepravku v náležitých rozměrech, odpovídajících přepravním předpisům, a oznamte nám předem její rozměry a váhu. Tak můžeme zajistit dostatečný prostor v letadle! 

Poplatky za přepravu 

Bází pro stanovení výše poplatků je váha a velikost zvířete včetně přepravky a příslušná trasa letu. Jsou definovány 3 kategorie: "Small", "Medium" a "Large". Poplatky platí jak pro přepravu na palubě, tak v prostoru pro cargo. K poplatku za přepravu zvířete se ještě vybírá ještě další poplatek, tzv. Ticket Service Charge, jehož výše je stanovena v závislosti na letišti odletu.


Poplatky za přepravu zvířat pro odlety od 1.června 2011

Vodící a asistenční psi

Vodící a asistenční psi jsou přepravováni na letech Austrian Airlines zdarma a mohou cestovat s pasažérem na palubě pokud jsou dodržena všechna bezpečnostní opatření.  Přesto ale musí být jejich přeprava rezervována předem. Informujte nás, prosím, v době rezervace vašeho letu!

Máte další dotazy? Rádi Vám pomůžeme:
+43 (0)5 1766 1000 
Po  - Ne 8.00 hod.  - 20.00 hod.