Terminal Austrian Star Alliance

Nowy terminal Austrian Star Alliance na Lotnisku w Wiedniu

Austrian Airlines przenoszą się: Od 5 czerwca 2012 r. na nowym terminalu Austrian Star Alliance na Lotnisku w Wiedniu.

Lotnisko w Wiedniu ciągle się rozbudowuje, a jednocześnie pozostaje najszybszym lotniskiem transferowym w Europie z jedynie 25. minutami czasu połączenia. Z dniem 5 czerwca 2012 r., Austrian Airlines startują z nowego terminalu Austrian Star Alliance – Odprawa 3 (301 – 399).

Obejmujący 150.000 m², olbrzymi budynek terminalu zmienia sposób i jakość podróżowania dla wszystkich naszych pasażerów: na nowym terminalu podróżni doświadczą nowoczesnej architektury, skąpanych w świetle holi, krótkich dróg transferowych i szerokiej oferty sklepów i punktów gastronomicznych. Terminal Austrian Star Alliance nadal zapewnia minimalny czas połączenia 25 minut, co jest możliwe dzięki konceptowi 3-poziomowego budynku. W przeciwieństwie do innych lotnisk, pasażerowie muszą jedynie zmienić poziom, a nie terminal. 

Nowy terminal jest bezpośrednio połączony ze starym. Wszystkie budynki lotniska znajdują się pod jednym dachem, dzięki czemu wszystkie 3 obszary odpraw są dostępne wewnątrz. Koncept 3-poziomowego budynku zapewnia krótkie i dogodne drogi transferowe. Przyloty i odloty, jak również pasażerowie w ramach strefy Schengen oraz spoza strefy Schengen są obsługiwani w oddzielnych sektorach. 3 poziomy są łatwo dostępne dzięki windom.

Plan terminala

Obszar odpraw (Wyloty)

Terminal rozciąga się w półokrąg obejmujący 270 metrów. Skąpany w świetle obszar odprawy z 69. stoiskami i 40. automatami do odprawy znajduje się na Poziomie 1. Odprawy lotów Austrian Airlines do Ameryki Północnej i Tel Awiwu będą w dalszym ciągu miały miejsce przy Wschodnim pirsie / Wejście D. Status klientów i podróżujących Klasą Biznesową cieszy się ekskluzywną korzyścią, jaką niosą za sobą dedykowane wysepki odpraw, np.: HON Circle Check-in, STAR Gold Check-in i Business Class Check-in. Pasażerowie o specjalnych potrzebach tacy, jak osoby na wózkach inwalidzkich lub dzieci podróżujące samotnie będą osobiście obsługiwane w ekskluzywnym obszarze poczekalni i odprawy. Dedykowana „wysepka biletowa” jest dostępna dla pasażerów, którzy pragną dokonać lub zmienić rezerwację, bądź odebrać swoje bilety.
banner1_564x102

Wejścia

Zakupy, rozrywka i biznes: Ciągnący się na przestrzeni niemal 500. metrów nowy pirs oferuje 31. sklepów i 19. restauracji oraz punktów z przekąskami i napojami. Dla tych, którzy chcą spędzić swój czas oczekiwania pracując: znajduje się tam 80. krzeseł z laptopami posiadającymi wbudowane źródła zasilania, ekrany gwarantujące prywatność i darmowe Wi-Fi w całym budynku lotniska. Nowy pirs ma 48. wejść, a w tym 17. stacji dokujących. Wejścia G na Poziomie 3. prowadzą do kierunków podróży znajdujących się poza strefą Schengen, Wejścia F na Poziomie 1. - do kierunków podróży znajdujących się w obrębie strefy Schengen. W obszarze Wejść F i G znajduje się specjalny kącik dla dzieci, w którym znajdziecie Państwo interaktywną instalację medialną „Złap samolot” opierająca się na grze dla dzieci „Wszystkie ptaki latają wysoko”.
banner2_564x102

Strefy rodzinne

W obszarze Wejść F i G znajduje się specjalny kącik dla dzieci, w którym znajdziecie Państwo interaktywną instalację medialną „Złap samolot” opierająca się na grze dla dzieci „Wszystkie ptaki latają wysoko”.

Nasze Saloniki

Na ponad 2.000 m2 naszego nowego Terminala Austrian Star Alliance, Austrian Airlines otwierają sześć przestronnych i nowoczesnych saloników utrzymanych w atmosferze Austrian. Trzy saloniki dla pasażerów podróżujących na obszarze strefy Schengen i trzy saloniki dla pasażerów podróżujących poza obszarem strefy Schengen, w tym Salonik HON Circle, Salonik Senator/ STAR Gold oraz Salonik Biznesowy, znajdują się na Poziomie 2. Do wszystkich można się dostać z centralnego, zalanego światłem lobby.
 banner5_564x102

Przyloty, Odbiór bagażu i Połączenia z przesiadką

Po lądowaniu w Wiedniu: W przyszłości będzie jeden centralny Hol Przylotów dla przybywających pasażerów. Dziesięć taśm bagażowych zapewnia szybki i prosty odbiór bagażu. Duży bagaż można odebrać na taśmach bagażowych od numeru 1 do 10. Pasażerowie HON Circle i Senator, jak również klienci STAR Gold nadal korzystają z Usługi Pierwszeństwa bagażu, co gwarantuje preferowaną dostawę bagażu.

Lotnisko w Wiedniu podwaja swój obszar, a mimo to pozostaje najszybszym lotniskiem transferowym w Europie. Pasażerowie mogą przesiadać się w ramach połączeń lotniczych w zaledwie 25 minut. Krótkie odcinki transferowe i dobrze pomyślany system kierowania zapewniają szybkie przemieszczanie się.