$name

Nový Austrian Star Alliance terminál na letišti ve Vídni

Austrian Airlines bude od 5. června 2012 na novém Austrian Star Alliance terminálu na letišti ve Vídni

Vídeňské letiště se rozrůstá, a přesto zůstává evropským nejrychlejším transferovým letištěm, kde vám stačí na přestup pouze 25 minut. Od 5. června 2012 bude Austrian Airlines létat z nového Austrian Star Alliance terminálu – Check-in oblast 3 (301 – 399).

Rozsáhlá budova terminálu o rozloze 150.000 m² mění způsob a kvalitu cestování pro všechny naše cestující: na novém terminálu cestující poznají moderní architekturu s prosvětlenými prostory, krátkými cestami a jedinečnými nabídkami v oblasti nakupování a gastronomie. Austrian Star Alliance terminál stále umožňuje přestup za pouhých 25 minut, a to díky nové třípatrové koncepci budovy. Na rozdíl od jiných letišť zde cestující změní pouze patro, nikoli terminál.

Nový terminál je přímo napojen na starý terminál. Veškeré letištní zařízení je tedy pod jednou střechou, a tak je zajištěn vnitřní přesun mezi všemi třemi odbavovacími oblastmi. Třípatrový koncept poskytuje krátké a pohodlné přestupy. Cestující, kteří přistávají nebo odlétají, stejně tak jako lidé, kteří cestující v rámci Schengenského prostoru nebo mimo něj jsou nasměrováni do oddělených oblastí. Všechna 3 podlaží jsou snadno dostupná pomocí eskalátorů.  

Plán terminálu

Check-in oblast (odlety)

Terminál má tvar půlkruhu o délce 270 metrů. Prosvětlená odbavovací oblast v prvním podlaží obsahuje 69 přepážek a 40 odbavovacích automatů. Lety Austrian Airlines do Severní Ameriky a Tel Avivu jsou dále oddělěny do oblasti Pier East / Gate D. Statusoví a Business Class cestující mají vyhrazeny exkluzivní "odbavovací ostrůvky", např. HON Circle Check-in, STAR Gold Check-in a Business Class Check-in. Cestující se speciálními potřebami, například vozíčkáři nebo děti cestující bez doprovodu, budou osobně doprovozeni do vyhrazené čekací a odbavovací místnosti. Speciální "odbavovací ostrůvek" je určen také pro cestující, kteří si přejí koupit, změnit nebo vyzvednout letenku. 

banner1_564x102

Gates

Nakupování, zábava a práce: Nový pier, který má téměř 500 metrů, nabízí 31 obchodů a 19 restaurací a občerstvení. Pro ty, kteří chtějí během čekání na svůj let pracovat, je zde 80 křesel se zabudovaným napájecím zařízením pro notebooky, soukromé obrazovky a v celé letištní budově je Wi-Fi připojení zdarma. Nový pier má 48 gatů a 17 z nich vede přímo k letadlu. Gaty G ve třetím podlaží jsou určeny pro destinace mimo Schengenský prostor, zatímco Gaty F v prvním podlaží jsou určeny pro destinace v rámci Schengenského prostoru. V oblasti gatů G a F je speciální dětský koutek zahrnující interaktivní hru s názvem "Catch a plane", která je to založena na dětské hře "All birds fly high".

banner2_564x102

Prostory pro rodiny s dětmi

V oblasti gatů F a G je speciální dětský koutek zahrnující interaktivní média, která obsahují hru "Catch a plane". Tato hra je založena na dětské hře "All birds fly high".

Naše salónky

Na více než 2.000 m2 nového Austrian Star Alliance terminálu otveírá Austrian Airlines 6 rozlehlých a moderních salónků s Austrian atmosférou. 
3 Schengen a 3 Non-Schengen salónky - HON Circle salónek, Senator/ STAR Gold salónek a Business salónek - jsou umístěny ve druhém podlaží. Všechny jsou dostupné přes prosvětlenou vstupní halu.

 banner5_564x102

Přílety, výdej zavazadel a navazující lety

Po příletu do Vídně: V budoucnu bude jedna příletová hala pro všechny cestující. Deset pásů pro zavazadla zajistí rychlý a jednoduchý výdej zavazadel. Nadrozměrná zavazadla mohou být vyzvednuta na pásech 1 a 10. Členové HON Circle, Senátoři a STAR Gold cestující dále využívají přednostního zavazadlového servisu, který jim zaručuje přednostní dodej jejich zavazadel.

Vídeňské letiště zdvojnásobí svou kapacitu a zůstává nejrychlejších transferovým letištěm v Evropě. Cestujícím stačí na přestup na navazující let pohých 25 minut. Krátké transfery a dobře vymyšlený navigační systém zajišťují rychlé pokračování vaší cesty.