Bieżące ostrzeżenia dotyczące podróży

Travel Alerts

Sprawdź poniższe informacje pod kątem warunków, które mogą wpłynąć na plan twojej podróży. Poniżej znajdziesz również aktualnie obowiązujące wymogi dotyczące podróży.

 
W celu uzyskania pomocy, wybierz jeden z poniższych numerów biura rezerwacji:

  • Austria: +43(0)5 1766 1000
  • Poza Austrią: wejdź na zakładkę Nasze Biura na Świecie


Przed wyjazdem na lotnisko sprawdź na naszej stronie czy twój lot odbędzie się o czasie:

Bieżące wyloty i przyloty

Austrian Airlines kontynuuje zawieszenie lotów do Erbilu

Po ponownej ocenie stanu bezpieczeństwa w Iraku Austrian Airlines, kontynuuje zawieszenie lotów do Erbilu do 19 sierpnia 2014. Austrian Airlines wyraża ubolewanie z powodu niedogodności, które spowodowało anulowanie rejsów z krótkim wyprzedzeniem. Bezpieczeństwo pasażerów i załogi  pozostaje jednak najwyżniejszym priorytetem firmy. W ruchu tranzytowym np. na rejsach do Azji i na Bliskim Wschodzie, Austrian Airlines kontynuuje omijanie przestrzeni powietrznej Iraku.

Loty do i z Ukrainy i Rosji

Ze względu na zwiększenie bezpieczeństwa i zamknięcia dalekiego zasięgu przestrzeni powietrznej, Austrian Airlines anuluje loty z i do Charkowa oraz Dniepropietrowska na Ukrainie do i włącznie z dniem 21 sierpnia 2014 roku. Loty do innych miejsc na Ukrainie i w Rosji będą kontynuowane zgodnie z planem. Austrian Airlines nadal kontynuuje przeloty po wschodniej przestrzeni powietrznej Ukrainy. Austrian Airlines jest w stałym kontakcie z władzami i portami lotniczymi i stale ocenia sytuacje. Tak długo, jak konflikt na wschodniej Ukrainie ma miejsce i przestrzeń powietrzna wokół Charkowa i Dniepropietrowska pozostaje zamknięta, wznowienie lotów do tych dwóch ukraińskiech miast jest mało prawdopodobne. 

Pasażerowie poszkodowani odwołaniem rejsów mogą dokonać zmiany rezerwacji lub zwrotu biletów bezpłatnie. W przypadku zmiany w rezerwacji można kontaktować się telefonicznie z Centrum Obsługi Klientów:+43 (0) 5 1766 1000 (pon.-niedz., 08:00-20.00). Pasażerowie, którzy zarezerwowali bilety przez organizatora lub biuro podróży proszone są o kontakt z biurem podróży lub organizatorem, gdzie dokonano rezerwacji.

Tymczasowe zawieszenie lotów do i z Tripoli

Z uwagi na kilka incydentów na międzynarodowym lotnisku Tripoli od 21 marca 2014 r., które doprowadziły do tymczasowego zamknięcia lotniska, linie Austrian Airlines w chwili obecnej nie oferują lotów do, ani z Tripoli. Prowadzimy ciągłą ocenę stanu faktycznego, ale na chwilę obecną nie zapadła żadna decyzja końcowa. Tym samym, nie możemy jeszcze wznowić lotów z, ani do Tripoli. Utrzymujemy ścisły kontakt z odpowiedzialnymi organami i dokonamy ponownej oceny zawieszenia w oparciu o ostateczne wnioski.
Przepraszamy za wszelkie niedogodności tym spowodowane

Prace budowlane na autostradzie A4

Z powodu prac budowlanych w ramach Asfinag na autostradzie A4 do Lotniska w Wiedniu, od 23 kwietnia 2014 r. mogą wystąpić opóźnienia w drodze do lotniska. Prosimy więc o założenie dłuższego czasu podróży planując dojazd do lotniska.