Předpisy pro vstup do země

Zjistěte si, prosím, před odletem, jaké vstupní předpisy platí pro zemi, kam cestujete. Podrobnou informaci (v němčině) najdete na webové stránce  Federal Ministry for European and International Affairs. 

Imigrační předpisy USA 

Chcete pokračovat v cestě do USA bez víz?

Máte červený, biometrický pas vydaný  před 26. říjnem 2005 nebo po 16. červnu 2006?

  • Pokud ano, nemusíte žádat o vízum  pro vstup do USA. Důležité: Váš pas musí být platný nejméně po dobu Vašeho plánovaného pobytu.
  • Nyní  se můžete registrovat pro návazné cesty do USA on-line bez víza! Pro vstup do země se musíte se registrovat on-line. S elektronickým systémem ESTA to můžete udělat několika jednoduchými kroky.

Našim cestujícím doporučujeme registrovat se nejpozději 72 hodin před odletem, aby obdrželi autorizaci  od úřadů včas. Doporučuje také všem cestujícím do USA, aby si tuto autorizaci vytiskli a vzali si ji s sebou na cestu. On-line registrace dočasně nahrazuje formulář  I-94W, který dosud museli cestující vyplňovat na palubě. Pokud cestujete do USA pravidelně, pak musí být tento formulář vyplněn při každém vstupu na území Spojených států. 

Pro ESTA registraci klikněte  zde

Letecké společnosti jsou z právního hlediska povinny postupovat údaje o cestujících na letech do USA americkým úřadů prostřednictvím tzv. Advance Passenger Information System (APIS):

Jedná se o následující údaje:

  • cestovní pas 
  • země  trvalého pobytu
  • první adresa během pobytu v USA, včetně názvu ulice, čísla ulice, město, stát v USA a PSČ

S Austrian Web Check-in můžete vyplnit APIS údaje pro Váš příští let do USA on-line. A poté si zde můžete vytisknout svou palubní vstupenku !

Klikněte zde pro Austrian Web Check-in

Toto Vám velice usnadní přípravu Vaší cesty a umožní Vám zkrátit čas, který strávíte na letišti! Cestující, kteří mají stálou zelenou kartu pro USA a tranzitující cestující nemají tuto povinnost. 

Víza jsou vyžadována pro:

  • držitele červených pasů vystavených nebo prodloužených mezi 26. říjnem 2005 a 15. červnem 2006 
  •  držitele zelených (starých) pasů
  • děti cestující na pas rodičů
  • všechny cestující za jiným účelem než je turistika nebo privátní obchodní účely (např. novinářské aktivity, studium, školení, výzkum, výměnné programy, přednášení, zaměstnání, práce jako au-pair, sňatek atd.)
  • cestující bez ESTA registrace

Předběžná informace o cestujících na letech do/z USA a Kanady - Advance Passenger Information (API) 

Všechny letecké společnosti jsou povinny pořídit záznam osobních údajů cestujících na letech do/z USA a  Kanady a předat je vládním úřadům. Vyplňte, prosím, tento formulář (pdf) a předejte ho našemu personálu při odbavení. S Vašimi údaji bude nakládáno důvěrně a nebudou použity ke komerčním účelům.